KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13429291
*
nr 1342 9291
Staffan Lindh
(1931-2017), Sverige
Oljemålning, "Islossning". Signerad. Olja på duk, 115x100 cm
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 augusti 2020
kl 18:25:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/8 21:34:07
1
1.000 kr
21/8 14:08:29
2
1.200 kr
23/8 11:37:30
1
1.500 kr
24/8 18:20:03
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Staffan Lindh
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
Läs mer om Staffan Lindh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar staffan lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41
*
Staffan Lindh
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
Läs mer om Staffan Lindh
nr 1342 9291
Staffan Lindh
(1931-2017), Sverige
Oljemålning, "Islossning". Signerad. Olja på duk, 115x100 cm
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 augusti 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/8 21:34:07 | 1 | 1.000 kr |
21/8 14:08:29 | 2 | 1.200 kr |
23/8 11:37:30 | 1 | 1.500 kr |
24/8 18:20:03 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Staffan Lindh
Staffan Lindh, svensk bildkonstnär född 1931 i Ludvika, död 2017.Läs mer om Staffan Lindh
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar staffan lindh svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 april kl 19:41